Faceți căutări pe acest blog

joi, 8 septembrie 2011

Maximum The Hormone - Zetsubou Billy

Asta este pentru iubitorii de metal si  adrenalina, poate ca unii o stiu, este END 2 din Death Note.


miercuri, 7 septembrie 2011

Alice Nine RAINBOWS

Pentru solistul asta m-as face gay. Glumeam... insa e grozav, mai ales freza...so TRUE.


                                               

Gazette- Cassis

O melodie ceva mai lunga dar care arata nivelul acestei trupe, intro-ul este mirific.



Kotoko

Doua melodii care imi plac foarte mult!

                                                                            Re-Sublimity

                                                                           Agony
 




duminică, 28 august 2011

Voi inaugura noul blog cu trei melodii extrem de frumoase, cantate de o fata tot la fel de frumoasa, o fata din Canadia, care si-a implinit visul de a fi cantareata in Japonia. Doamnelor si domnilor ! HI---ME---KAAAAAA !!! :D


Vizionare placuta!

Irashaimasen!

Draga CITITORULE,

Acest blog iti este dedicat TIE... care poti vedea mai departe de bikini, funduri pline de celulita miscandu-se frenetic, puicute inalte arse de soare, un cocalar in centru... care misca aiurea din bot si pipaie, si mangaie cate poponeturi ii permit cele 3-4 minute de masacrare fonica. Acest blog este dedicat tuturor celor care pot vedea mai departe de videoclipuri erotice, voci computerizate, versuri mediocre sau lipsite de sens... Este dedicat celor care au reusit sa evadeze din banalitate, si ca prin minune au atins Nirvana... celor care au vazut, au auzit si au inteles poate una dintre cele mai mari realizari ale epocii contemporane... Muzica Japoneza. Acest blog tuturor (romanilor) care iubesc acest tip de muzica, indiferent de gen: ca este rock, pop , chiar si rap... esti binevenit oricand aici.
Muzica Japoneza... acel tip de muzica lipsit de restrictii, unde toti sunt liberi sa se exprime liber, unde barbatii in rochii nu sunt huiduiti si omorati cu pietre, locul unde un adult de 30-40 ani(indiferent de gen) care canta despre ponei si curcubee nu este considerat ticint ci cantaret, locul unde inocentul coexista cu morbidul.
Dat fiind ca acest fenomen a luat amploare in ultimii ani pe intreg globul... chiar si in romania (mai mult sau mai putin), am gasit ca e musai sa fac un blog pe aceasta tema.