Faceți căutări pe acest blog
joi, 8 septembrie 2011
Maximum The Hormone - Zetsubou Billy
Asta este pentru iubitorii de metal si adrenalina, poate ca unii o stiu, este END 2 din Death Note.
miercuri, 7 septembrie 2011
Alice Nine RAINBOWS
Pentru solistul asta m-as face gay. Glumeam... insa e grozav, mai ales freza...so TRUE.
Gazette- Cassis
O melodie ceva mai lunga dar care arata nivelul acestei trupe, intro-ul este mirific.
duminică, 28 august 2011
Irashaimasen!
Draga CITITORULE,
Acest blog iti este dedicat TIE... care poti vedea mai departe de bikini, funduri pline de celulita miscandu-se frenetic, puicute inalte arse de soare, un cocalar in centru... care misca aiurea din bot si pipaie, si mangaie cate poponeturi ii permit cele 3-4 minute de masacrare fonica. Acest blog este dedicat tuturor celor care pot vedea mai departe de videoclipuri erotice, voci computerizate, versuri mediocre sau lipsite de sens... Este dedicat celor care au reusit sa evadeze din banalitate, si ca prin minune au atins Nirvana... celor care au vazut, au auzit si au inteles poate una dintre cele mai mari realizari ale epocii contemporane... Muzica Japoneza. Acest blog tuturor (romanilor) care iubesc acest tip de muzica, indiferent de gen: ca este rock, pop , chiar si rap... esti binevenit oricand aici.
Muzica Japoneza... acel tip de muzica lipsit de restrictii, unde toti sunt liberi sa se exprime liber, unde barbatii in rochii nu sunt huiduiti si omorati cu pietre, locul unde un adult de 30-40 ani(indiferent de gen) care canta despre ponei si curcubee nu este considerat ticint ci cantaret, locul unde inocentul coexista cu morbidul.
Dat fiind ca acest fenomen a luat amploare in ultimii ani pe intreg globul... chiar si in romania (mai mult sau mai putin), am gasit ca e musai sa fac un blog pe aceasta tema.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)